top of page
Search

Puķu dobe – kopīgi radīts Mežinieku lepnums!

Jau 2022. gada vasarā mēs, Mežinieku kopiena, lēmām, ka veidosim puķu dobi līdz šim vienmēr aizaugušajā, nezāļu pilnajā trijstūrī iepretim Plakanciema veikalam. Tapa skice, kurai sekoja aicinājums dāvināt atraitnītes, lai ierīkotu pirmo dobes versiju – vasaras puķu dobi ar Mežinieku logo tās centrā. Dobe izturēja pārbaudījumu, tā ziedēja visu vasaru un priecēja gan mūs pašus, gan garāmbraucējus un ciemiņus.
Tāpēc liels bija prieks, kad Ķekavas novada rīkotajā konkursā nevalstiskajām organizācijām ieguvām finansējumu puķu dobes ar ilggadīgiem augiem ierīkošanai. Te, nu, gari un plaši vajadzētu aprakstīt, kā tik domāts, plānots, darīts, jo dobes, kas pirmajā mirklī šķiet tik mazā, bet faktiski ir ap 100kvm liela, radīšanai jau 2023. gada pavasarī tika veltītas neskaitāmas apkaimes iedzīvotāju darba stundas: tika finalizēts puķu dobes dizaina projekts, noņemta liekā augsne, iebērti mēsli, pievesta melnzeme, izklāts ģeotekstils, kam pa virus sabērti oļi un mulča. Iegādāti un sastādīti daudzgadīgie augi. Kā arī, ietaupot uz ģeotekstila un augu iegādi, tiks nopirkta papildus mulča, ar ko plānots, ka pietiks līdz 2024. gada pavasarim, ieskaitot.

Tagad mums visiem kopīgs izaicinājums – uzturēt ikdienā dobi tīru un koptu.

Īpašs paldies “Jaunpriedāju”, “Lapiņu”, “Lielratnieku”, “Lielveisu”, “Mazmellupu”, “Mežauļu”, “Misu”, “Pļavu”, “Spāru” ģimenēm un Plakanciema kokzāģētavai, SIA “Dabas zirgi” par lielo domāšanu un praktisko darīšanu.


Darām Mežiniekos!

0 comments

Comments


bottom of page