top of page
Search

Pašiem savs vasaras festivāls - Rijas Balle

Updated: Jan 15, 2023

Mežinieku apkaimē mitinās biedrība "Ķekavas muzikanti" vai plašāk pazīstamā kapela "Brička", kuri aktīvi rosās, popularizējot latviešu tradicionālo mūziku - gan šeit pat novadā, gan ārpus novada un valsts robežām. Jau vairākus gadus biedrība kopā ar Mežinieku kopienu organizē tradicionālo danču festivālu jeb zaļumballi un šis gads nebija izņēmums - šoreiz 20.08.2022. "Mežauļu" pagalmā pulcējās 213 cilvēki no dažnedažādākajām vietām - arī Lietuvas, Polijas un Igaunijas.


Pateicoties Ķekavas novada pašvaldības atbalstam ieeja festivālā bija pilnīgi bez maksas.


Dienas gaitā darāmo atrada ikviens, jo laikā no 15:00 līdz 18:00 paralēli notika divas dažādas stundu garas darbnīcas niedru stabuļu gatavošanā un māla svilpaunieku izgatavošanā, kuras vadīja Linda Sulutaura no Daugmales un Aleksandrs Maijers. Deju pamatus ierādīja deju kopas "Dandari" vadītāja Inga Holsta - deju meistarklase bija paredzēta tiem, kuri sāk apgūt dejas vai ir jau pazīstami ar tām kādu laiciņu. Ingas milzīgā ārzemju festivālu pierdze gan kā dejotājai, gan kā pasniedzējai ļāva izveidot deju meistarklases programmu tā, lai būtu gana vērtīgi, sviedrējoši un interesanti gan iesācējiem, gan tiem, kuriem jau pieredze. Tālāk sekoja Antek Hasso-Agopsowicz deju meistarklase. Šis bija izaicinošs uzdevums arī pieredzējušiem dejotājiem, jo apgūt poļu deju īpatnības nav nemaz tik viegli. Taču kā norādīja poļu kolēģi - mēs esam apķērīgi un ātri apgūstam. Vakara skanīgāko daļu atklāja kaimiņi - no iecavas atbraukušie "Tarkšķi". Viņi sniedza nelielu koncertiņu, kurā varēja arī dejot un brīvā atmosfērā just līdzi. Beigu beigās dejoja visi, jo Tarkšņu dzīvespriekam un smaidiem grūti turēties pretī.

Apmaiņā pret ziedojumiem ikvienam apmeklētājam bija iespēja nobaudīt ukraiņu gatavoto boršču.


Pēc tam notika svinīgā danču vakara atklāšana ar tradicionālo maršu, kam sekoja kapelu uzstāšanās: Daugmalas kapela "Dāre" Baložu kapela Kadri un Pilleriin (EE) Dandari (Rīga) Ududu (Rīga) Wieloród's Guild (PL) Brička Sprycauka (LT)


Paldies ikvienam apmeklētājam par viņa personīgo prieku, kuru dalījām kopīgi!
0 comments

Comments


bottom of page