top of page
Search

Mežinieku kopiena atzīmē savu desmitgadi

Updated: Jun 9, 2023

Svētdien, 28.maijā, Mežinieku apkaime svinēja kopienas veidošanās aizsākuma desmito gadadienu. Šie, galvenokārt, bija svētki pašiem sev, novada un pārnovadu kopienu pārstāvjiem, kā arī draugiem un atbalstītājiem, lai kopīgi atskatītos uz padarīto, iedvesmotos viens no otra, ļautos sirsnīgām sarunām un garšīgiem smiekliem.

Dienas gaitā viesiem bija iespēja izbaudīt Mežiniekus ar visām piecām maņām: TAUSTE - aptaustot koku mizas, pārbaudīt savas zināšanas un atminēt tā nosaukumu. SMARŽA - ieelpot mūsu apkaimē izgatavotos hidrolātus. DZIRDE - noklausīties Mežinieku audio stāstus, dziedāt līdzi dziesmām un iesaistīties rotaļās. REDZE - priecēt acis pie bagātīgi dekorētā galda un fotostūra, kur bija jūtama meža klātbūtne. GARŠA - baudīt gan Mežinieku apkaimē, gan "Mežauļu" virtuvē iecienītos ēdienus, piemēram, ogu plātsmaizes, nezāļu pesto, pītes, nēģus, brieža aknu pastēti un vēl daudzus citus saimnieču meistarstiķus. Kā jau ierasts, svētki tika atklāti ar Goda soli, kas iekustināja atbraucējus, tam sekoja iepazīšanās un Ineses Kukles svētku uzruna: 10 gadi – tas ir laiks, kurā

  • Labāk iepazinām savus kaimiņus un sevi kā daļiņu no apkaimes

  • - tas ir laiks, kad sākām uzticēties viens otram, radot kopīgu informācijas un domu apmaiņas plūsmu,

  • Tas ir laiks, kad pamazām apzinājāmies kopienas atšķirīgo, unikālo dabu, to ar ko vēlamies asociēties/identificēties. Un mums tā ir latvisko tautas tradīciju kopšana, kopā būšana kā vērtība, mērķtiecīgi – gan ieklausoties sirdsbalsī, gan stratēģiski plānojot, vadīta kopienas attīstība, kā arī dabas vērtību saudzēšana visos kopienas procesos.

  • Tas ir laiks, kad veidojām drošu, uzticamu un iekļaujošu vidi Mežiniekos,

  • Mācijāmies noticēt tam, ka mēs paši spējam izmainīt un uzlabot vidi ap sevi

Un tas viss patiesībā par to, ka

  • mūs vieno mīlestība uz šo vietu Misas upes krastos

  • Par to kā sadarboties šajā vienotajā enerģētiskajā laukā un kā katram no mums atrast savu vietu, to kā būt noderīgam kopējam Mežinieku labumam.

  • Par to kā saskatīt , ka blakus ierastajam lielceļam, pa kuru gadu desmitiem braukts, varam veidot savu gaismas celiņu…

Pateicamies jums visiem, kas katrs savā veidā ir devis savu artavu šajā mūsu kopējā gājumā, lai Mežinieku kopiena būtu tāda kāda ir šodien. Svinēsim šo dienu! Pēc svētku runas, sekoja tā sauktais "Etno-fitness" jeb kapelas "Brička" iecienītākie danči un rotaļas, kas izraisīja tik ļoti daudz smieklu un pozitīvas emocijas, ka šķita, ka svētki jau ir izdevušies, vēl pat nesākoties! Pasākuma turpinājumā bija nopietnāka daļa, kur sabraukušie diskutēja par nākotnes kopienām. Turpinājumā sekoja svētku mielasts, kuru gatavoja Mazā Vagoniņa komanda (https://www.facebook.com/mazaisvagonins) Tas ir ēdināšanas uzņēmums, kuram jau šovasar, netālu no Plakanciema centra, tiks atvērts ēdiena kiosks. Lai nedaudz izkustētos pēc bagātīgās maltītes, viesu uzmanība tika pārslēgta uz radošās domāšanas meistarklasi, kura notika Improvizācijas teātra aktiera Viestura Vizuļa vadībā. Domājams, ka pa kādai smieklu asarai nobira ikvienam dalībniekam.

Dienas noslēgumā, baudot torti un kafiju, viesi nesteidzīgi sarunājās par aktuālajām tēmām un, protams, neizsakāmi lepni līksmoja par svaigi iegūto Latvijas hokeja izlases bronzas medaļu. Viesi, kuri uzkavējās ilgāk, tika pie papildus ekskursijas, jo saimniece Līga Broduža piedāvāja doties pļavā aplūkot divus, svaigi dzimušus, vien pāris dienu jaunus kumeliņus.

Paldies bilžu meistariem: Valdis Priede, Artūrs Buza-Bošvehters, Aiga Smiltāne. Šīs svinības notika ar Ķekavas novada pašvaldības līdzfinansējumu projektam "Lepojamies Mežiniekos!"


Video meistars: Valdis Priede
0 comments

Comentários


bottom of page