top of page
Search

Mežinieki iegūst viedā ciema statusu!

29. jūnijā Latvijas viedo ciemu un lauku kopienu foruma “Kopienu persilāde 2022” laikā, tika godinātas Latvijas aktīvās un inovatīvās kopienas, kas ieguvušas atpazīstamības zīmi “Viedais ciems”.


Mežinieki, kas apvieno Plakanciema un Mellupu ciemus, ir pirmais viedais ciems Ķekavas novadā. Latvijā kopumā šobrīd ir 18 šādu atzinību guvuši ciemi. Iniciatīva piešķirt atpazīstamības zīmi “Viedais ciems” notika otro reizi un ir guvusi lielu atsaucību. Tā tiek organizēta ar mērķi atzīt un atbalstīt Latvijas kopienu labās prakses, izceļot iedzīvotāju centienus un jau ieviestos risinājumus, kas īstenoti, lai veidotu aktīvāku, iesaistošāku kopienas dzīvi un inovatīvus risinājumus esošo izaicinājumu risināšanai.


Viedais ciems ir lauku kopienas, kas izmanto jaunus un inovatīvus risinājumus, lai veicinātu spēju pastāvēt, kas balstīta uz vietējām stiprām pusēm un iespējām. Šādas kopienas balstās uz līdzdalības principu, lai būvētu savu stratēģiju ekonomikas stiprināšanai, sociālo un vides apstākļu uzlabošanai, īpaši orientējoties uz digitāliem risinājumiem.


Lai šie Mežinieku apkaimes panākumi ir kā iedvesmojošs piemērs attīstīties un aktīvi līdzdarboties arī citiem Ķekavas novada ciemiem un apkaimēm!
0 comments

Comments


bottom of page