top of page
Search

Mājas kafejnīca "Mežinieku stāsti" pulcē un izglīto ļaudis

Updated: Sep 23, 2021

19. septembrī trīs apkaimes ģimenes - Kukļi, Mekši un Priedes radīja īstu lauku kafejnīcu "Mežinieku stāsti", kurā bija gaidīts ikviens interesents, lai, ķerot siltos saules starus, paēstu mājās gatavotus gardumus un pakavētos sirsnīgās sarunās par Mežinieku apkaimi un tās ļaudīm. Visātrāk no galda pazuda Ineses Kukles gatavotās ābolu un rabarberu plātsmaizes, Bernarda meistarotā siera kūka un Līvas Priedes Marokāņu sautējums (ja kādam interesē receptes, droši jautājiet). Bernards bija apņēmies pacienāt visus gribētājus ar svaigi ceptām vafelēm - pie viņa rinda nemazinājās ne mirkli un labā ziņa - gardumi pietika visiem! Uz uguns gatavotā jēra zupa tika apēsta tā, kā palika pāri viena porcija - kopumā izēsti aptuveni 50 litri. Pa vidu tam bija iespēja nobaudīt Andžeja vistas šašliku, ķirbju biezzupu un dažādus karstos dzērienus.


Šo garšu pieturu neparastu darīja tas, ka visas trīs ģimenes, kuras izveidoja kafejnīcu, aktīvi darbojas vietējā kopienā un ar lielu prieku un entuziasmu iepazīstināja katru atbraucēju ar apkaimes vēsturi, pastāstot par nosaukuma izcelsmi kā arī aicinot aplūkot mūsu apkaimē dzīvojošā dabas fotogrāfa Valda Priedes iemūžinātos kadrus.


Inese Mekša piedāvāja iezpēju iepazīties ar aromarullīšu gatavošanas principiem. Dienas laikā Inese novadīja trīs meistarklases tiem interesentiem, kuri vēlējās uzzināt padziļināti par augu aromātiem un to dziednieciskajām spējām.


Vislielāko prieku radīja tas, ka uz pasākumu ieradās gan tuvāki, gan tālāki kaimiņi, lai apsveicinātos un lai iepazītos cits ar citu. Patīkami redzēt, ka viesi uzkavējās ne vien tāpēc, lai paēstu, bet arī lai baudītu kopābūšanas prieku un stiprinātu draudzības saites. Pateicoties saulainajam laikam, sarunas varēja nesteidzīgi noritēt pie pusdienu galda, ābeļdārzā vai laiski zvilnot sēžammaisos un vērojot Mežinieku apkaimes fotoattēlu galeriju.


Paldies fotogrāfam Kasparam Andersonam par iemūžinātajiem kadriem no mājas kafejnīcu dienas!0 comments

Comments


bottom of page